(Koç Üniversitesi Tıpta Hareket Topluluğu)

Medicine in Motion, Harvard Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından 2017 yılında kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir topluluktur. Amacı, tıp öğrencilerinin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını egzersiz yoluyla desteklemek, aralarında birlik ruhu yaratmak ve düzenlediği spor aktiviteleriyle çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yardım toplamaktır. Biz de üniversitemizi bu harekete KUMiM adı ile dahil ederek uluslararası çapta temsil ediyoruz.

KUMiM olarak, tıp öğrencileri başta olmak üzere üniversitemizdeki öğrencileri aktif bir hayat tarzı sürmeye teşvik edecek etkinlikler düzenliyoruz. Bunların arasında; online ve yüz yüze workoutlar, bağış toplama amaçlı koşular, bisiklet ve yüzme yarışları ile tenis, voleybol, futbol turnuvaları gibi aktiviteler yer alıyor. Bu etkinliklerin, tıp fakültesinde okumanın getirdiği stresin azaltılmasına yardımcı olacağına inanıyoruz. Aynı zamanda, büyük çapta spor etkinlikleri organize ederek çeşitli derneklere ve araştırma projelerine fon sağlamayı amaçlıyoruz.

Bu alt çalışma grubunun; spor fizyolojisi, sağlığı ve bu alandaki araştırmalar konusunda ilgili olan öğrencileri fikir alışverişine teşvik etmek için faydalı bir ortam sağlayacağını umuyoruz. Bu konularla ilgilenen herkesi grubumuza ve bütün etkinliklerimize bekliyoruz!

Medicine in Motion topluluğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için: https://medmotion.org/