Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Hoşgeldiniz…

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkiye’de tıp eğitimine yeni ve farklı bir görüş getirmek amacıyla kurulmuştur. Seçilmiş öğretim kadrosuyla; araştırmayı, bilgi üretmeyi ve toplum sağlığına hizmet etmeyi ön planda tutan ve tıp alanında yarının liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, evrensel standartlarda bir eğitim ve sağlık kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Ekim 2014’te açılan Koç Üniversitesi Hastanesi, çok özellikli ve ileri teknolojik donanımlı bir üniversite hastanesi niteliğini taşımaktadır; sağlık alanında eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda ülke sınırları ötesinde öne çıkan bir merkez olmayı hedeflemektedir.

Her öğrencinin her an destek alabileceği bir akademik danışmanının olması, öğrencilerin ilk yıldan itibaren ilgi alanları doğrultusunda bilinçlendirilmelerine olanak sağlamaktadır.

Türkiye’nin en yeni tıp fakültelerinden biri olarak, 2010-2011 eğitim yılında ilk seçkin öğrenci grubumuzla öğretim yaşamımıza başladık. Koç Üniversitesi’nin, dinamik ve yenilikçi eğitim anlayışıyla, araştırma ve bilime dayalı çağdaş tıp uygulamalarını benimseyen bir Tıp Fakültesi olmayı hedefliyoruz.