Dekanın Mesajı

Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi web sitesine hoşgeldiniz!

Türkiye’de tıp eğitimine yeni ve farklı bir görüş getirmek amacıyla kurulan fakültemiz, seçilmiş öğretim kadrosuyla; araştırmayı, bilgi üretmeyi ve toplum sağlığına hizmet etmeyi ön planda tutan ve tıp alanında yarının liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan, evrensel standartlarda bir eğitim ve sağlık kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Ekim 2014’te açılan Koç Üniversitesi Hastanesi, çok özellikli ve ileri teknolojik donanımlı bir üniversite hastanesi niteliğini taşımaktadır. Üniversite hastanemiz, sağlık alanında eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda ülke sınırları ötesinde öne çıkan bir merkez olma yolundadır.

Ülkenin en başarılı öğrencilerini, başarıları uluslararası düzeyde kanıtlanmış seçkin öğretim üyeleriyle bir araya getiren tıp fakültemiz, sağlık alanında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın geleceğine yön verecek bilimsel araştırmalara zemin oluşturacak şekilde tasarlanmıştır.

Öğrencilerimiz, tıp eğitimlerinin ilk yılından itibaren altyapısı ve donanımıyla yaşam bilimleri, sosyal bilimler, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarında interdisipliner araştırmalar için eşsiz fırsatlar sunan Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırmaları Merkezi (KUTTAM) ve hastanemizdeki yüksek teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarımızdaki çalışmalarda görev almak için yönlendirilir. Hekimlik mesleğini en iyi düzeyde icra edebilmeleri amacıyla, fakültemizin seçkin öğretim üyelerinin birebir gözetiminde ve rehberliğinde eğitimlerine devam ederler.

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyor ve buraya gelirken gösterdiğiniz çok önemli akademik başarı için sizleri candan kutluyoruz. Bu azim ve çalışkanlığınızın tıp eğitiminiz boyunca devam etmesi için elimizden geleni yaparak, her zaman sizlerin yanında olacağımızı bilmenizi isteriz.

Web sayfamızda, 6 yıllık tıp eğitiminiz boyunca sizlere gerekli olacak bilgileri bulacak, fakültemizi biraz daha yakından tanıyacaksınız. Bu sayfalarda yer alan bilgiler, Koç Üniversitesi’nin web sayfasında yer alan bilgilere ek olarak, sadece Tıp Fakültesi’ne ait bilgi ve dokümanları içermektedir.
Prof. Dr. M. Şükrü DİLEGE
Dekan