SYNAPSIST’19 (Synapsist6)

 

 

Synapsist6, üreme sağlığı ve doğurganlık alanında saygın, önde gelen uzmanlardan yeni bilgiler öğrenme fırsatına sahip olacağınız tıbbi bir yaz okuludur. Ayrıca bu alandaki en son gelişmeler ve en başarılı tedaviler hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Amacımız, size temel tıp eğitiminizde karşılaşabileceğiniz şeyleri öğretmek değil, üreme tıbbını ileriye taşımak için gerekli bilgi ve vizyonu kazanmanıza ve geleceğin diğer doktorları arasında öne çıkmanıza yardımcı olmak. Bu seçkin yaz okulunda, alanlarının en iyisi olan konuşmacıların deneyimleriyle tanışma, birebir soru sorma ve öğrenme şansınız olacak.

 

Synapsist, sadece teorik bilgi kazanmak için değil, son teknoloji ile donatılmış Koç Üniversitesi Hastanesi’nde planlanan bir “hastane gününde” pratik becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmeniz için de idealdir. Dünyanın dört bir yanındaki hastanelerde yaygın olarak bulunmayan ekipman ve tesislere aşina olma ve belki de seçkin cerrahlarla ilk elden cerrahi deneyim yaşama fırsatına sahip olacaksınız!

 

Bu yaz okulunda sunulan sosyal program, şehir turu, İstanbul Boğazı’nda kahvaltı veya şehrin en iyi kulüplerinde ve restoranlarında yemek gibi aktivitelerle İstanbul’da mevcut olan tüm kültürel mirası ve gece hayatını gözler önüne serecek biçimde hazırlanmış. Bu mükemmel sosyal programla birlikte, zengin akademik programımız, şehrin kalabalığından uzakta, Boğaz’ın ve Belgrad ormanının çarpıcı manzarasına sahip bir yer olan Rumerlifeneri Kampüsümüzde gerçekleşir. Bununla birlikte; katılımcılar pratik bilgi edinmek, becerilerini test etmek ve en son tıbbi teknolojilerle tanışmak için KUH’ta bir gün geçirecekler.

 

Synapsist6 sıradan bir yaz okulu değildir. Katılımcıları, diğer branşlarla çalışmak için gerekli vizyonu geliştirmelerine ve tıbbi sorunlara multidisipliner bir şekilde yaklaşmalarına yardımcı olacak bir panel de bekliyor. Bu paneldeki konuşmacılar arasında üreme sağlığı ve doğurganlık alanındaki aşırı ve tabu konuları tartışacak olan saygın avukatlar, tıp etiği uzmanları, psikologlar, psikiyatristler, klinisyenler, halk sağlığı ve sağlık politikası uzmanları olacak. Bu panel sayesinde hep merak ettiğiniz ama asla cevap alamadığınız soruları sorabilir, yeni tıbbi alanlar keşfedebilir ve hatta gelecek planlarınızı bile değiştirebilirsiniz.